כפיים —

מגזין כפיים מעודד ילדים לפתח את כישורי החיים שלהם באופן פעיל, על ידי מתן תחושת העצמה ומסוגלות ותוך הדגשת החשיבות שבעשייה.

ארבעת הגיליונות של כפיים

כפיים הינה פלטפורמה חינוכית ללימוד ושיפור כישורי חיים המיועדת לילדים מגיל עשר. זוהי הוצאה עצמאית של ארבעה גיליונות בשנה, כל גיליון עוסק בנושא אחר - גוף, בית, גינה וארוחה, ומורכב מפורמט המותאם לתוכן. השימוש בפורמטים השונים הוא פיזי, כך שמה שנותר מהם זו חוויית השימוש והידע שלמדנו מבלי לדאוג לשלמותם. לכל גיליון מתווסף מאמר דעה הנותן נקודת מבט קצת יותר רוחבית להתפתחות אל עבר אחריות חברתית וכלכלית.

​​ילדים ומבוגרים יכולים להפעיל כל גיליון באופן עצמאי או כמשפחה, כאשר הלמידה מתרחשת דרך מורכבות של קיפול, הפעלה, פריסה וגילוי התכנים ברמות שונות של קריאה. התפישה של הקיפולים מאפשרת התארגנות לקריאה עמוקה, עיון איטי ולא דפדוף מהיר של חוברת. הפורמטים מדמים מציאות ומתייחסים למרחב השימושי של התוכן (כמו גיליון הארוחות שהוא כאילו מפת שולחן) ויוצרים מרחב פעילות בעצמם.

שילוב הטכניקות והטקסטורות השונות מבקש לייצר אסתטיקה אשר תחבר את המשתמשים לעשייה ידנית, לחקלאות, לבית, לטיפול בעצמנו - הקראפט של היומיום - מתוך גישה שכל אחד מאיתנו צריך ויכול ליצור בעצמו. 

גיליון הבית נפתח כמו תיבת כלי עבודה

גיליון הבית | איך תופרים כפתור

גיליון הבית | מה מנקים עם סודה לשתייה

גיליון הגינה מוקדש לגידול האוכל שלנו בעצמנו על פי עקרונות חקלאות עירונית. הגיליון מקופל לארבעה ״כיסים״ כאשר הפורמט הגדול מתפקד כלוח שנה וכל כיס מתייחס לעונה אחרת. בכל כיס ישנן גלויות מאויירות המציגות בשכבה צילומית את הירקות והתבלינים העונתיים כפי שאנו נפגשים איתם בשלב רכישתם, ובשכבה איורית את אופן גדילתם בטבע, בליווי מידע והנחיות לגידולם בגינה.

לגיליון מצורפות מעטפות זרעים והוראות הכנה ל״פצצת זרעים״ במטרה לעודד אקטיביזם חקלאי עירוני באמצעות יצירת ״גינות אכילות״ באופן אקראי במקומות מוזנחים ונטושים ברחבי העיר.

גיליון גינה | גלויות המציגות כיצד הירקות שאנו קונים גדלים בטבע

גיליון הארוחות הוא בעצם מדריך לתריסר מנות בסיסיות ובריאות שכל אחד יכול להכין. הגיליון מכיל שלוש ״מפות שולחן״ מודפסות: ארוחת בוקר, ארוחת צהריים וארוחת ערב. על כל מפה ארבעה מתכונים עונתיים, מלווים בצילומים של מרכיבי המנה כארוחה עצמה.

גיליון הארוחות | מהדורת ארוחת הצהריים

גיליון הארוחות | מהדורת ארוחת הבוקר

גיליון ארוחות |  מתכון חורפי לתפוחי אדמה אפויים עם גזר, שום, בטטה, רוזמרין ושמן זית